Tak jak si myslíte, že je manikúra stará? Několik desítek let? Ani náhodou. Pár set let, možná? Koncept manikúry začal před více než 5000 lety! V Indii začaly ženy používat henu na leštění nehtů jako svou manikúru. Toto se rychle rozšířilo do ostatních částí světa. Před 4000 lety, si lidé z jižní Babylónie vytvořili nástroje z tuhého zlata k opracovávání a leštění a k dosažení nádherných nehtů. Vytvořili tak kompletní proces manikúry. V Číně, 3000 let př. n. l., byl vyvinut lak na nehty a prokazovala se jím totožnost a sociální postavení. Během dynastie Ming, se staly oblíbenými barvy pro elitu odstíny laku na nehty červená a černá. Barvy laků na nahty stanovoval společenské postavení také ve starém Egyptě. Kleopatra a královny Nefertiti upřednostňovaly leštěné červené nehty, Kleopatra sportovní tmavě červené nehty, zatímco královna Nefertiti se rozhodla pro rubínově červený odstín.
Ženy nebyly jediné, které používaly manikúru. V Římě i Egyptu, si vojenští velitelé malovali nehty barvou svých rtů před tím než nastoupily do armády. Babylónští šlechtici s největší pravděpodobností používali nástroje ze speciálního pevného zlata k manikúře a k udržení tvarů svých nehtů.
Francouzská manikúra se dobrala svému vzhledu během 18. století v Paříži. Bílé tipy a přírodní růžové základny rychle u žen nalezly milost a staly se velmi populární, hlavně v letech 1920 až 1930. Ve 20. století se zavedla manikúra akrylem. Používání umělých nehtů se stalo trendem a přirozeností, hlavně u žen, kterým nemohly růst dlouhé a zdravé nehty přirozeně. Jak čas šel dál, odborníci na krásu začali manikúru vylepšovat s cílem poskytovat svým zákazníkům co nejlepších výsledků a zpracování. Manikúra se obvykle sestává z broušení, leštění a malování nehtů - pro ty, které chtějí umělé nehty, manikúra může zahrnovat použití různých tipů, stejně jako malovaných návrhů nebo použití malých falešných klenotů. Vzory akrylových nehtů se můžou pohybovat od jednoduchých a elegantních až na barevnější a pobuřující. To umožňuje každé ženě v nehtech vyjádřit sama sebe individuálně.
Po mnoho let se parafinové lázně používaly v manikúře ke zmírňování svalových křečí, zánětům a ztuhlosti rukou. Tato metoda se týká čištění rukou, masáží zvlhčujícím krémem a namáčením rukou v roztaveném parafínu (teplo a vlhkost). Po parafínové lázni za několik minut ruce vychladnou - parafín pronikl hluboko do rukou, ruce budou měkké, hladké a neskutečně hýčkané.