3014Co víte o Nehtech?

Z čeho se skládá?

Základem nehtu je nehtové lůžko.

Nehtové lůžko okolo kořene nehtu ho pevně spojuje s prstem a umožňuje jeho růst. Obsahuje rohovitou zárodečnou strukturu, ze které se tvoří vlastní nehet.

Kořen nehtu

 Kořen nehtu je část skrytá pod kůží prstu. Jednotlivé vrstvy nehtu zde vznikají z nehtového lůžka, kdy buňky obsahující vysoké množství keratinu (tuhá látka bílkovinné povahy) odumírají a tvoří tak pevný základ nehtu. Postupnou souvislou tvorbou dalších buněk nehet narůstá a kořen tak plynule přechází v tělo nehtu.

Tělo nehtu

Tělo je viditelná vrstva nehtu.

Eponychium

Eponychium je kůžička částečně překrývající tělo nehtu. Vnitřní část této kůžičky je zodpovědná za výživu a vývoj viditelného povrchu těla nehtu. Proto žádné zastřihávání!

Co to je nehet?

Nehet je kožní adnexou,vznikajícím rohověním(keratinizací) pokožky.

Nehet tvoří nehtová ploténka,která vyrůstá z nehtové matrix na posledním článku prstu a zvolna se posunuje po nehtovém lůžku.

Nehtová ploténka je průhledná,tenká a skládá se ze 3 až 4 různě zrohovatělých(a tvrdých) vrstev,které leží na nehtovém lůžku.

 

 

 

Tak jak si myslíte, že je manikúra stará? Několik desítek let? Ani náhodou. Pár set let, možná? Koncept manikúry začal před více než 5000 lety! V Indii začaly ženy používat henu na leštění nehtů jako svou manikúru. Toto se rychle rozšířilo do ostatních částí světa. Před 4000 lety, si lidé z jižní Babylónie vytvořili nástroje z tuhého zlata k opracovávání a leštění a k dosažení nádherných nehtů. Vytvořili tak kompletní proces manikúry. V Číně, 3000 let př. n. l., byl vyvinut lak na nehty a prokazovala se jím totožnost a sociální postavení. Během dynastie Ming, se staly oblíbenými barvy pro elitu odstíny laku na nehty červená a černá. Barvy laků na nahty stanovoval společenské postavení také ve starém Egyptě. Kleopatra a královny Nefertiti upřednostňovaly leštěné červené nehty, Kleopatra sportovní tmavě červené nehty, zatímco královna Nefertiti se rozhodla pro rubínově červený odstín.

Ženy nebyly jediné, které používaly manikúru. V Římě i Egyptu, si vojenští velitelé malovali nehty barvou svých rtů před tím než nastoupily do armády. Babylónští šlechtici s největší pravděpodobností používali nástroje ze speciálního pevného zlata k manikúře a k udržení tvarů svých nehtů.

Francouzská manikúra se dobrala svému vzhledu během 18. století v Paříži. Bílé tipy a přírodní růžové základny rychle u žen nalezly milost a staly se velmi populární, hlavně v letech 1920 až 1930. Ve 20. století se zavedla manikúra akrylem. Používání umělých nehtů se stalo trendem a přirozeností, hlavně u žen, kterým nemohly růst dlouhé a zdravé nehty přirozeně. Jak čas šel dál, odborníci na krásu začali manikúru vylepšovat s cílem poskytovat svým zákazníkům co nejlepších výsledků a zpracování. Manikúra se obvykle sestává z broušení, leštění a malování nehtů - pro ty, které chtějí umělé nehty, manikúra může zahrnovat použití různých tipů, stejně jako malovaných návrhů nebo použití malých falešných klenotů. Vzory akrylových nehtů se můžou pohybovat od jednoduchých a elegantních až na barevnější a pobuřující. To umožňuje každé ženě v nehtech vyjádřit sama sebe individuálně.

Po mnoho let se parafinové lázně používaly v manikúře ke zmírňování svalových křečí, zánětům a ztuhlosti rukou. Tato metoda se týká čištění rukou, masáží zvlhčujícím krémem a namáčením rukou v roztaveném parafínu (teplo a vlhkost). Po parafínové lázni za několik minut ruce vychladnou - parafín pronikl hluboko do rukou, ruce budou měkké, hladké a neskutečně hýčkané.

 

 

 

  • Péče o ruce a nehty by se pro každou ženu měla stát samozřejmostí. Naše ruce jsou naší vizitkou, když máme krásné ruce a upravené nehty, cítíme se mnohem lépe, zvedne se nám sebevědomí a zvýrazní se naše osobnost. Rukou si všímáme téměř automaticky, protože je lidé často používají ke gestikulaci a jsou na očích při mnoha povoláních – sekretářky, referentky, manažerky, prodavačky, lékařky atd…
  •  Dnešní doba klade stále větší důraz na zdravý životní styl. Jeho součástí by měla být i přírodní péče o ruce, která je v České republice stále opomíjena a v posledních letech byla téměř vytlačena modelací umělých nehtů. Ve světě se však naopak dostává do popředí, jak vyplývá z posledního průzkumu magazínu Nail Pro. Podle něj v USA manikúra a péče o pokožku rukou mírně převažuje nad modelací umělých nehtů.
  • V USA a zejména v západní Evropě už zřejmě začínají klientky nehtových studií chápat, že důležitý je celkový vzhled rukou – tedy dokonale upravené nehty, ale i pokožka rukou, která vypadá svěže a mladě.
  • Pravdou je, že u modeláže nehtů je výsledný efekt viditelný téměř okamžitě, zatímco péče o přírodní nehty a o pokožku rukou je běh na dlouhou trať a vyžaduje pravidelné a také poměrně časté návštěvy nehtového studia. Ideální je, když klientka dochází do nehtového studia jednou týdně, což v dnešní uspěchané době může akceptovat pouze velice úzké spektrum zákaznic. Pokud se klientka rozhodne intenzivně pečovat o pokožku rukou a nehty, postačí i dvě návštěvy salonu měsíčně, ale pro dosažení požadovaného výsledku je potřebná i domácí péče kvalitními přípravky profesionální úrovně.

 

Pokud zvolíte gelovou modelaci nehtů,dopřejete si pocit vždy upravených nehtů,i když Vám přiroda zrovna nenadělila krásné nehty.

Modeláž nehtů UV gelem je doporučována u slabých a lámavých přírodních nehtů a také u okousaných.

Gelové nehty vypadají přirozeně,jsou pružné,tenké a částečně prodyšné pro Váš nehet.

Tato metoda používá k modeláži nehtů látku-gel,který tvrdne působením světla v UV lampě,jedná se nejšetrnější přilnutí,které

neškodí přírodním nehtům. Aplikuje se ve více vrstvách,podle kvality přirozeného nehtu.

Nehty je nutné 2-3 týdny po modeláži doplnit,protože gel,který se nanáší na nehty odrůstá.

Na takto upravené nehty lze lakovat jednobarevný lak,nebo permanentní francouzkou manikúru,podle

uvážení zákaznice,ale je důležité aby Vám zvolený styl slušel,aby typově seděl k vaši osobnosti.

 

Potažení přírodního nehtu gelem

Pro ty z Vás,které upřednostňujete přírodní nehty,ale nejste spokojená z jejich růstem a třeba se Vám lámou,

nebo praskají,nebo jsou měkké a tenké, je tady potažení nehtů přírodním gelem.

Tato metoda nehet nepoškozuje a samotný nehet zpevňuje.

 

 Na tomto obrázku jsou nehty potaženy přírodním Moje Prace 23gelem a upraveny bílou francií.

                                                                                                                         

 

 

P-Shine je technika péče o přírodní nehty. Princip leštění nehtů vychází z dávné historie japonských předků, kteří pečovali o své nehty již před mnoha staletími. Tato technika péče o vlastní nehty je vhodná pro každý typ nehtů, dokáže si poradit s nehty roztřepenými, lámavými, pomalu rostoucími.

P-shine podporuje prokrvení a tím zdravý růst nehtu. Hlavními složkami P-shinu je Bentonit, jemné parafíny, včelí pyl,křemičitá hlínka,glycerin, panthenol, vitamíny A,E,H a provitamín B5.

Provádí se zaleštěním do přírodního nehtu.Součastně se také prokrví nehtová ploténka,čímž přispěje k jejímu zdravému růstu.Je vhodná pro roztřepené,lámavé a nerostoucí nehty.Kůra podporuje prokrvení a zdraví růst nehtů.

P-Shine-celkově regeneruje tkáň nehtu,tvoří na nehtu glazuru,(ochranou),která zabraňuje pronikání saponátů a mýdel,které nehty oslabují.

Nehty po aplikaci mají vysoký lesk a vypadají skvěle. Doba ošetření nehtů touto metodou je přibližně 35 minut a doporučená další návštěva je po 13ti dnech.

Potom se pravidelně do měsíce doplňuje. Metoda je vhodná jak pro ženy tak i pro muže.

Copyright © 2021 Čarovné bylinky. Všechna práva vyhrazena.

  • Poslední aktualizace « : neděle 09 leden 2022, 10:17:31.